SiKing

June 8, 2007

Neškodná destrukce

Filed under: etanol,linux,meatspace,thetao,windows — SiKing @ 9:45 am
Tags: ,

Win XPx64 install CD

Tak jsem se zase jednou dostal na blog. Nemám nic zvláštního, jenom pár drobných novinek / historek. Dejte si .

Tento týden jsem trochu povolil uzdu mého duševního pyromaniaka. Doma používáme svíčky, spíše pro efekt než hospodárnost. Jedna konkrétní svíčka je asi 15cm v průměru, 15cm vysoká, má tři knoty, a je obalená kusem břízové kůry. V úterý knoty už dojely do konce a svíčka naposledy zhasla. Anebo? Zrovna dohořívalo v krbu, tak jsem tam ten zbytek hodil. Během asi půl minuty se 100cm3 vosku transformovalo na 10L hořlavého plynu. To byla prdel! Hukot komínem se rozléhal klidnou nocí. Jak se studené a permanentně provlhlé zdi kolem komínu moc rychle ohřáli (a roztáhli), začal cely barák praskat jako by se připravoval zhroutit, a viditelně se začala vypařovat vlhkost. Vyběhl jsem podívat na show z venku. Při zemi byl docela dost hustý čmoud jak se začali spalovat saze v komínu – odhaduji, že od postavení baráku na začátku 70 let, komín nikdo nikdy nečistil. Z komínu lítali ven rozžhavené kusy hořícího materiálu, a čas od času i plameny. Krásně to rozsvítilo zahradu a okolí. Celé show trvalo asi tak čtvrt hodiny. Teď mám sice zákaz cokoli přikládat do krbu, ale stálo to za to!

Zase jsem se dal na čtení. Poslední roky dost málo čtu, a už tomu bylo hodně dlouho co jsem přečetl něco opravdu dobrého. Našel jsem stránku kde je mnoho odkazů na různé knížky po Internetu, a na jeden typ se pustím do Accelerando.

Začínají se mi formulovat plány na léto. Vypadá to, že asi budu v Čechách na přelomu července-srpna; posledních pár dní bych mohl dostat i vycházku. Je dost lidí kterých bych rád viděl, a nevím jestli všechny stihnu. Doufám, že problém se zmenší nebo vyřeší tím, že lidi už budou sami na jejich dovolené…

No a taky něco o mích mazlíčcích.

etanol měl hard-drive crash – jeden ze tří jednotek zapojených do RAID0! Samozřejmě jsem neměl úplné zálohy. Ztratil jsem pár důležitých dokumentů, několik mailů během posledního půl roku, asi 5GB programů, asi 15GB knížek, kolem 100GB filmů, a přes 50GB opravdu dobrého porno. Shodou okolností jsem alespoň den před tím udělal kompletní zálohy všech fotek. První věc jsem si vylil zlost na instalačním CD pro WinXPx64 – viz obrázek. Vadný disk jsem tam zatím nechal, a přehodil jsem to celé na RAID5 – špatný disk je takhle alespoň částečně použitelný. Pak jsem komp upgradoval z WinXPx64 na Win2k – tedy z rychlého ale nefunkčního systému, na pomalý ale skoro funkční. Zvolil jsem tentokrát jednoduchou instalaci: celý systém na jedné partition, jeden super-uživatel, jeden administrátor. Nainstaloval jsem všechny ovladače (zvukovka ještě dělá problémy), poslední Windows opravy, samozřejmě antivirák a firewall, během třech večerů. Potom jsem zapnul Internet a automatické opravy: přes jednu noc se tam objevilo asi tři stránky dalších oprav. Taky jsem se zklamáním zjistil, že Linux 2.6.19 nemá správné ovladače aby přečetl disk v této konfiguraci.

Instalace Gentoo na thetao zatím čeká. Mám za prvé hodně jiné práce (v práci), a za druhé jsem se nějak poslední dobou vrátil ke staré lásce: Knoppix. Určitě s tím strávím nějakou dobu. Pohrávám si i s nápadem, že bych zkusil být contributor pro Knoppix. Už delší dobu plánuji přepálit si svojí verzi Knopixu a mám několik nápadů co na něm bude. Potom určitě chci přepsat asi dva Knoppix hacks: 21 a 36.

Asi měsíc se flákám s překladem pro DistroWatch. Až (jestli?) to jednou bude, tak to bude tady. Potom si chci přepálit W2kSP1 CD na W2kSP4, jen tak jestli to zvládnu. Přemýšlím, že bych chtěl začít být trochu víc aktivní (a taky produktivní ve volném čase) ve FOSS projektech, no a tak zase přemýšlím o laptopu – něco levného, hračka, starší P3. No stále co dělat.

Lidi, hezký víkend!

Advertisements

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: